Zloději navštívili úřad v noci z pátku na sobotu. „Pachatel vylomil hlavní vchodové dveře do budovy. V patře vypáčil dveře od kanceláře. Lupič pootvíral šuplíky a podíval se také do dřevěné skříně. Nakonec si ale odnesl jen dvě sestavy počítačů, notebook a skener,“ přibližuje vloupání v Koclířově Jaroslav Král, zástupce šéfa svitavské kriminální policie.

Běžná krádež?

Policisté prověřovali také možnost, jestli lupič nehledal důležité dokumenty a data. Jaroslav Drozdek, který je nyní pověřený vedením obce, si to ale nemyslí. „Domnívám se, že šlo o normální krádež počítačů. V kanceláři se totiž nachází velké množství dat v listinné podobě. Ovšem z toho se neztratilo nic, co jsme zatím zkontrolovali. Všechna data, která byla uložená v počítači, máme samozřejmě zálohovaná. Nemohu ale říci jak,“ uvedl Jaroslav Drozdek. Škoda dosahuje asi sto sedmdesáti tisíc korun. A podle Drozdka je to pro obec značná ztráta.

Ani kriminalisté si nemyslí, že by šel zloděj po dokumentech. „K této možnosti zatím žádné stopy nevedou,“ dodal Jaroslav Král. Vyšetřování ještě nekončí. Policisté na místě zaznamenali stopy, které snad povedou k dopadení zloděje.