„V ruce držel střelnou zbraň a mířil jí na obsluhu prodejny. Poté se slovy „Dejte sem peníze nebo vás zabiju“ žádal o vydání tržby. Prodavačky se bály o svůj život a lupiči vydaly tři a půl tisíce korun,“ uvedla vrchní inspektorka Anna Štegnerová. Poté maskovaný muž s kořistí v kapse prodejnu opustil. Po pachateli kriminalisté intenzivně pátrají. Případné informace můžete policii sdělit na bezplatnou linku 158.

Podobné případy na Svitavsku v nedávné době:

21. 2. 2009: Nad kofolou vymysleli plán - Brněnec - Dva šestnáctiletí chlapci vymysleli v úterý 17. února okolo deváté hodiny večer v restauraci plán. Při pohledu na přicházejícího štamgasta se dohodli, že mužův dům vyloupí. Úmluva byla jasná. Když najdou v domě peníze, spravedlivě si je rozdělí.

12. 12. 2008: Před Vánocemi se zvyšuje počet loupežných přepadení - Svitavy/Východní Čechy - Vánoční svátky přinášejí pro většinu lidí zvýšené finanční výdaje. Jsou však tací, kteří svou insolventnost řeší nezákonnými způsoby. Patří k ním i loupežná přepadení. Kriminalisté na východě Čech jich nyní zaznamenávají zvýšený počet.

3. 12. 2008: Přepadení ve Svitavách: Muž nereagoval na výhružky, zbili ho a oloupili
- Svitavy - K loupežnému přepadení se odhodlali dva mladíci v centru Svitav.

4. 5. 2008: Nejdříve přepadli výpravčího, potom vyloupili benzinku - Opatov/Janov - Po třech měsících objasnili svitavští kriminalisté loupežná přepadení v Opatově a v Janově. Výpravčího v opatovské železniční stanici a obsluhu janovské benzinové stanice mají na svědomí stejní pachatelé.

24. 1. 2008: Zákeřně přepadl důchodce, mladíkovi hrozí vězení -
Dolní Újezd - Vesnicí u Litomyšle otřáslo přepadení důchodce, který se pohybuje o francouzských holích. Jen kousek od domu s pečovatelskou službou muže okradl a vážně zranil čtyřiadvacetiletý mladík.