Ve čtvrtek „úřadovaly“ na Svitavsku lidské hyeny, které okradly seniory o obrovské finanční částky peněz. „Falešný kominík vybíral zálohu na opravu komína v Koclířově. Ve druhém případě se vloudila do domu v Sušici na Moravskotřebovsku žena s klasickou legendou odpočtu vodoměru a vrácení peněz za energie,“ sdělila krajská policejní mluvčí Markéta Janovská.

Zároveň svitavští policisté prosí občany o pomoc při pátrání po pachatelích. „Hledáme podezřelé osoby, které se mohly pohybovat v osobním vozidle ve čtvrtek dopoledne na Svitavsku, Moravskotřebovsku a okolí. Ve vozidle mohlo cestovat více osob, minimálně dvě ženy, z toho jedna staršího věku,“ dodala mluvčí Janovská. Policie prosí o spolupráci. Všechny poznatky k podezřelým osobám volejte na linku 158.

Policisté neustále varují občany, aby nepouštěli do domů a bytu nikoho cizího. Žádné společnosti nevrací ani nevybírají finanční částky v hotovosti. Stejně tak občané nejsou povinni pouštět nikoho do svého domu k provedení odpočtu. Pokud máte podezření, že se jedná o podvodníky, neváhejte volat policii.

Mladý řidič převrátil auto uprostřed silnice na střechu.
Mladý řidič převrátil auto uprostřed silnice na střechu