Cigarety u bazénu

Mládež se schází v Brněnci na koupališti. V areálu se povalují desítky krabic od vína, rozbité lahve, stovky nedopalků a zbytků cigaret marihuany. Právě tady se sešla parta také v pátek večer. „Skupina mládeže od čtrnácti do sedmnácti let se pohádala se synem a manželem napadené. Později se dívka vydala za mladíkem domů. Dveře ale otevřela jeho matka, kterou školačka napadla kuchyňským nožem o délce čepele asi deset centimetrů,“ sdělila k případu Lenka Burýšková, komisařka policie v Hradci Králové.

Útočnice Monika chodí do osmé třídy v Letovicích. „Oficiálně nic nevíme, nemáme žádnou zprávu. Ale lidé jsou toho plní,“ uvedl ředitel letovické základní školy Miloš Randula. Připustil, že s dívkou dlouhodobě byly problémy, například chodila „za školu“. Byla také v péči kurátora pro mládež.
Mládež se v internetové diskuzi napadené Zdeně Peterkové omlouvá. „Za nic nemohla, byl to prostě omyl. Hodně toho lituji a ještě dlouho budu. Chci se omluvit celé rodině a všem známým a doufám, že bude v pořádku,“ píše Jakub Skála.

Lidé z domů v sousedství koupaliště se ale bojí o partě mluvit. Členy ovšem dobře znají a denně zažívají rušné chvíle, když mládež v areálu řádí. „O problémech na bývalém koupališti samozřejmě víme. Ráno v sedm hodin se tam školáci scházejí, aby si zakouřili. Areál je kompletně zničený. O situaci jednáme. Koupaliště hodláme pronajmout hasičům, nebo myslivcům a definitivně uzavřít, aby se tam nikdo cizí nedostal,“ přibližuje možné řešení kritické situace starosta Brněnce Jan Havlíček.

Kryjí své děti

Největší problém ale vidí v rodičích. „Jsem vystudovaný učitel. Nejhorší chvíle přijde, když rodiče kryjí neplechy svých dětí. Potom na ně nikdo nemůže,“ dodává Havlíček.

Napadená Zdena Peterková leží v nemocnici v Hradci Králové. Přežila jen díky pomoci lékařům ze svitavské nemocnice.