Kriminalisté vyšetřují případ, kdy 54letá žena ze Svitavska naletěla podvodníkovi a přišla o 1,8 milionu korun.

"Podvedená žena uvedla, že se vloni v listopadu na sociální síti seznámila s mužem, který se jí představil jako americký vojenský lékař. Společně si začali dopisovat. Psal jí, že pracuje na základně v Africe. Stěžoval si na tamní podmínky a chtěl ze základny odjet. Do ženy se měl zamilovat a sliboval jí společný nový život v Česku," popsala začátek případu policejní mluvčí Andrea Muzikantová.

Idylka ale měla háček. Lékař neměl peníze na letenku, a tak dáma ze Svitavska neváhala a zaslala 2 600 euro na domluvený účet. Peníze došly v pořádku, ale podvodníkovi to pravděpodobně nestačilo. Žena dál posílala peníze na proclení balíčku se zlatem, za ubytování v hotelech, za odblokování jeho účtu… Těžce uvěřitelné legendy přibývaly. Jenže vojenský lékař nepřijel, balíček nedorazil a podvedené ženě začne nový život, ale ne takový, jaký si představovala.

Bitcoinomat Ilustrační foto.
Podvodníci byli opět úspěšní. Po telefonu od ženy vylákal více než milion korun

"Postupně totiž neznámý pachatel z podvedené ženy vylákal částku 1 800 000 korun," dodala Muzikantová.

Podvodníci vymýšlí různé legendy a hrají na city. Policie proto upozorňuje, aby byli všichni při komunikaci přes sociální sítě s neznámými lidmi ostražití a při zasílání finančních prostředků na zahraniční účty používali zdravý rozum. Podvedená žena se pravděpodobně vrácení svých peněz nedočká.