Jednomu z obviněných bylo sděleno i podezření z porušování domovní svobody. Pětice z obviněných měla již potíže se zákonem. Dva jsou nyní v policejních celách a čekají, zda budou vyšetřováni na svobodě či stíháni vazebně.

A čeho se dopustili? „Počátkem května měli násilně vniknout do firmy na Poličsku a odcizit tam hliníkové plechy a měděné svody za více jak jednadvacet tisíc korun. Další den zamířili do jiné firmy, kde se zmocnili hliníkového plechu v hodnotě nejméně jednoho tisíce korun,“ sdělila policejní mluvčí Anna Štegnerová.
Jeden z obviněných pravděpodobně zamířil i do depa kolejových vozidel, kde odcizil výhybkové přídržné plechy za 30 tisíc, které hodlal prodat ve sběrně. Při prodeji ho ale přistihl zaměstnanec okradené firmy. V první polovině května odcizili převodovku k nákladnímu autu. Následovaly další krádeže, při nichž z firem mizely ocelové profily, či kolejnice. Firmám způsobili škody za víc jak sto tisíc korun.

Jeden z obviněných mužů má mít na svědomí navíc porušování domovní svobody. Podle Anny Štegnerové v druhé půli dubna měl neoprávněně vniknout do bytu v ubytovně, kde fyzicky napadl muže a odcizil mu mobilní telefon a balení tabáku.

A mladá žena? I ta je podezřelá, že se podílela na několika krádežích, měla za úkol hlídat, zda někdo nejde. V jiném případě pak měla sehrát roli při okradení opilého muže. Tomu se dvěma obviněnými muži měla z ledvinky, kterou měla oběť při sobě, odcizit peníze a mobilní telefon.