V tuto dobu by zvuky každému napověděly, že jde o něco nekalého a tak svědek nelenil a okamžitě informoval policii.

„Hlídka, která ihned vyjela, na místě zmapovala situaci. Jedna ze vstupních bran do zahrádkářské kolonie byla vysazena z pantů a u jedné z chat zaznamenala hlídka pohyb,“ uvedla mluvčí svitavské policie Anna Štegnerová. Bylo zřejmé, že se osoba, která by mohla mít ono řinčení skla na svědomí, ještě nachází na místě. Pravda se ukázala záhy. Z chaty vyšly dvě menší postavy. Jednalo se o chlapce ve věku 15 a 13 let. Oba hoši byli zadrženi a převezeni na obvodní oddělení, kde měli policistům co vysvětlovat. „Staršímu z chlapců bylo sděleno podezření z provinění krádeže a porušování domovní svobody,“ potvrdila Anna Štegnerová.

Oba chlapci místo odpočinku doma v posteli pravděpodobně vyrazili za dobrodružstvím do zahrádkářské kolonie. Nejdříve vysadili z pantů jednu ze vstupních bran a pak kamenem rozbili skleněnou výplň jedné z chatek. Z místa si měli odnést plastové vrhací šipky, několik krabiček zápalek a zapalovač. Majiteli způsobili svým jednáním škodu za necelých šest set korun. To jim nestačilo. Přešli k další chatě, kde opět rozbili okno a vnikli dovnitř. Než si z místa činu něco stihli odnést, dopadla je policie a to jen díky reakci svědka, kterému nebylo lhostejné, co se v jeho blízkém okolí děje.

Jednáním staršího z pachatelů se bude zřejmě zabývat soud pro mladistvé. Případ nezletilého pravděpodobně policie odloží.