Zhruba před třemi měsíci objevil dvaatřicetiletý muž na internetovém portálu inzerát na prodej rodinného domu za sedmdesát tisíc korun. Nabídka ho zaujala, tak na ni reagoval.
S prodávajícím si domluvil schůzku. „V Olomouci došlo k sepsání smlouvy o budoucí smlouvě kupní, nájemní smlouvy a k ověření podpisů. Byly domluveny splátky. Kupující objekt viděl až v době, kdy byla už celá transakce uzavřená. Dům byl údajně neobyvatelný. Rozhodl se, že ho nechce, ale prodávajícímu toto nesdělil a smlouvy roztrhal," popsala případ policejní mluvčí Hana Kaizarová.

V druhé polovině srpna se oba muži potkali znovu. Tentokrát však mělo dojít na pěsti a výhrůžky. K setkání došlo na náměstí ve Svitavách. „Prodávající měl chytit kupujícího za košili a odhodit ho na výlohu prodejny. Také mu měl dát ránu pěstí do obličeje a vyhrožovat zabitím, jestliže nedostane dlužnou částku. Oběti mělo vypadnout pouzdro s osobními doklady a patnácti tisícovou hotovostí. Údajný násilník měl sebrat bankovky a nasednout do vozidla se slovy, ať uhradí dluh, nebo si přijede pro zbytek," dodala Hana Kaizarová.

Kriminalisté v pondělí sdělili pětařticetiletému muži podezření z vydírání a krádeže. „Za uvedené skutky může být v případě prokázání viny odsouzen k trestu odnětí svobody až na čtyři roky," uzavřela mluvčí Kaizarová.