„Navíc „bývalý“ majitel dopravního prostředku velmi úzce s policií spolupracoval a poskytl důležité informace o výskytu kradeného vozidla,“ informovala mluvčí svitavské policie Anna Štegnerová.

Automobil se měl nacházet na Orlickoústecku. Proto okamžitě operační důstojník požádal o spolupráci kolegy z Orlickoústecka. Po pár minutách se ovšem stojící vůz dal do pohybu, a tak pachatel v ten okamžik zmařil pátrání.

Po deváté hodině ráno byl vůz nově lokalizován na silnici I/35, kudy pravděpodobně mířil na Královéhradecko. O pomoc tentokrát požádali místní policisté hlídky z Pardubicka a Královéhradecka. Objevily ho dvacet minut po deváté u obce Chvojenec.

„Vzhledem k tomu, že během dopoledne pomáhal dopravním policistům na Svitavsku policejní vrtulník odhalovat přestupky, okamžitě využil tohoto pomocníka operační důstojník a vyslal jej ke sledování kradeného vozu,“ popsala postup policie Anna Štegnerová.

Díky okamžitému zásahu policejních hlídek z Hradce Králové a policejnímu vrtulníku se následně podařilo vůz zastavit a řidiče zadržet nedaleko motorestu Koliba u Hradce Králové. Vůz policisté zajistili a „nového majitele vozu“ jevícího známky opilosti zadrželi.

Výsledky dechové zkoušky potvrdily, že řidič pil alkohol. Policisté přístrojem naměřili 1,65 promile.

Ukázalo se, že policisté s řidičem měli před pár dny již čest se setkat. A to při obdobné situaci, když řídil kradený vůz a byl rovněž pod vlivem alkoholu. Následoval obdobný scénář již z minulého týdne. Podezřelý byl opět zajištěn a vůz předán zpět původnímu majiteli.

Muž strávil několik hodin u výslechu před komisařem Služby kriminální policie a vyšetřování Svitavy. Opět byl obviněn. Je důvodně podezřelý z přečinu krádeže, neoprávněného užívání cizí věci, ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí.

Krom odcizení motorového vozidla na Litomyšlsku je muž podezřelý z krádeží dvou mobilních telefonů a dvou krabiček cigaret. Na Rychnovsku měl odjet bez placení od čerpací stanice, kdy do kradeného vozu načerpal pohonné hmoty za víc jak jeden tisíc korun.

Nyní muž čeká v policejní cele. Komisař na něj podal návrh na vzetí do vazby. Zda bude muž vyšetřován na svobodě, či vazebně stíhán, rozhodne soud v nejbližších dnech.

(syh)