V prvním případě policisté pátrají po invalidním důchodci, který na jaře pravděpodobně vykradl chatu na Moravskotřebovsku. Zloděj na místě poškodil chatu a odnesl si vše, co se mu hodilo. „Všechny ukradené věci nacpal do šusťákového spacího pytle a posílený alkoholem z chaty odešel,“ sdělil podrobnosti policejní mluvčí Ondřej Zeman.

Způsobil škodu nejméně za 11 tisíc korun. Jako indicie policistům posloužila biologická stopa. „Po muži bylo vyhlášeno celostátní pátrání s následným souhlasem k zadržení,“ dodal policejní mluvčí. Muži při prokázání viny hrozí dvouletý pobyt za mřížemi. 

 Stejný trest hrozí muži, který usedl za volant přes platný zákaz řízení. Těžkou hlavu si s tím devětasedmdesátiletý muž nedělal ani 29. června, když se svým vozem kolem poledne jel po Moravské Třebové. Během projížďky jej zadrželi policisté. „Muži bylo sděleno obvinění ve zkráceném přípravném řízení za přečin maření výkonu úředního rozhodnutí,“ řekl policejní mluvčí. Aby toho nebylo málo, tak si senior připsal ještě jedno nezákonné jednání, a to pozitivní test na alkohol.