Případ se odehrál na začátku května v obci na Pardubicku.  Obžalovaný Petr Novotný se snažil zasáhnout do sporu své dcery a jejího muže. Manželství se rozpadlo a manžel si chtěl z rodinného domku odvézt věci, o nichž byl jeho tchán přesvědčen, že na ně nemá nárok. Proto přišel do domku ozbrojen pistolí a plynovou pistolí, aby mu zabránil věci odstěhovat.

Když se zeť pokusil z domu vynést krabici s věcmi a obžalovaného odstrčil, udeřil ho Novotný podle obžaloby pistolí do hlavy a způsobil mu otřes mozku a tržnou ránu.

Vzápětí se do potyčky zapojil i otec  zraněného muže, společnými silami  srazili obžalovaného na podlahu a snažili se mu zbraň sebrat. Ve chvíli, kdy se s ním o pistoli přetahovali, obžalovaný dvakrát vystřelil. Nikoho netrefil, podle státního zástupce však musel vědět, že může protivníky vážně zranit.

Pak se mu podařilo utéci, oba muži ho však pronásledovali až na přilehlý pozemek. Tam se je Novotný snažil zahnat výstřely z plynové pistole a jedním z nich způsobil staršímu z mužů drobnou popáleninu na předloktí.

„Uvedeným jednáním mohl obžalovaný spáchat zvlášť závažný zločin těžkého ublížení na zdraví," uvedl státní zástupce v obžalobě. Muži hrozí pět až 12 let vězení.

Hlavní líčení dnes a zítra pokračuje.