Mladík se přitom teprve na sklonku předešlého roku vrátil z vězení. Za mřížemi si odpykal dvouletý trest za výrobu a distribuci pervitinu. Nepoučil se a těch pár měsíců svobody si užíval po svém.

„Svitavský toxi tým se o jeho návratu na drogovou scénu dozvěděl brzy. Celé věci se intenzivně věnoval a mohl tak v minulých dnech zahájit další z řady protidrogových akcí,“ sdělila policejní mluvčí Anna Štegnerová. Po zadržení na mladíka čekal výslech a policejní cela. Policisté mu kladou za vinu výrobu pervitinu a jeho distribuci dalším osobám. „Pod tíhou předložených důkazů se ke svému jednání doznal a uvedl, že toho lituje,“ uvedla Anna Štegnerová. Lítost ho ale od obvinění nezachránila. U soudu mu nyní s ohledem na minulost hrozí až desetileté vězení.

Policejní komisař podal státnímu zástupci návrh na vzetí obviněného do vazby. Soudce v pátek návrh akceptoval a policejní eskorta jej převezla do vazební věznice. Pro kriminalisty tím vyšetřování nekončí. Naopak. Nyní nastává čas zajišťování důkazů proti dalším osobám, které v tomto případu rovněž sehrály svou roli. I ony mohou být následně obviněny z trestné činnosti a postaveny před soud.

Svitavský toxi tým má s odhalováním drogové trestné činnosti bohaté a dlouholeté zkušenosti.