Číslo dvě 
není konečné

Jako jeden z prvních byl při akci obviněn z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy třicetiletý muž.
„Je důvodně podezřelý, že v době nejméně od května loňského roku do současnosti měl v regionu Poličska a okolí distribuovat drogu pervitin. Tu s největší pravděpodobností prodával, ale i zdarma poskytoval zejména v okruhu svých známých a kamarádů," řekla tisková mluvčí svitavských policistů Anna Štegnerová.
Dodala, že ačkoli je vyšetřování na samém počátku, kriminalisté muži dosud prokázali desítky případů prodeje.  „Zdroje, odkud pervitin muž získával, kriminalisté již znají a nyní se zaměřují právě na možné spolupachatele již obviněného muže, kteří se na drogové trestné činnosti měli rovněž podíle," uvedla policejní mluvčí.
Ačkoli se jedná o rozsáhlou akci, zasahující i do sousedních okresů, dá se podle Štegnerové předpokládat, že obvinění dalších osob je otázkou jen příštích několika dní.
Kromě distributora pervitinu byl kriminalisty obviněn jako druhý v pořadí  další mladík. Ten měl v místě svého bydliště neoprávněně přechovávat marihuanu.
„Droga měla být určena pro vlastní potřebu podezřelého, ale vzhledem k množství, které měl, si rovněž vysloužil sdělení obvinění. Několik desítek gramů drogy bylo policisty zajištěno a odesláno k odbornému zkoumání, které prokázalo vysoký obsah účinné látky THC," řekla mluvčí.

Dodala, že oba obvinění se pod tíhou důkazů ke své trestné činnosti doznali. „Jelikož oba prozatím se zákonem neměli žádné problémy, jsou vyšetřováni na svobodě," uvedla Štegnerová.

V případě odsouzení oběma mužům hrozí až několikaletý pobyt za mřížemi.