Nehoda, která nemá na Svitavsku obdoby, se stala v sobotu 12. února kolem půl páté ráno v Litomyšli u vlakového nádraží. Osobní auto Škoda Fabia začalo po nárazu do stromu hořet. Ve voze cestovali čtyři mladí lidé. Ven se dostal jen osmadvacetiletý muž. Sourozenci a jejich sestřenice ve voze uhořeli. Vyšetřování nehody trvalo měsíce.

"Posuzovat se bude technický stav vozidla a prověřovat budeme i samotný nehodový děj. Vyšetřovatel musí důsledně zhodnotit všechny zjištěné důkazy,“ uvedla před časem policejní mluvčí Markéta Janovská. Vyšetřovatel dlouho vyhodnocoval všechny důkazy a znalecké posudky. Řidiče obvinil z trestného činu usmrcení z nedbalosti a ohrožení pod vlivem návykové látky.

O nehodě jsme psali zde:

Na místě tragické nehody v Litomyšli přibývají svíčky a květiny.
Nad tragickou nehodou se třemi uhořelými lidmi v Litomyšli stále visí otazníky

"Kriminalisté muži kladou za vinu, že po předchozím požití alkoholu a pod vlivem návykových látek, a to pervitinu a marihuany, řídil osobní vozidlo Škoda Fabia. V něm vezl další tři osoby. S vozidlem následně havaroval, kdy po nárazu do stromu došlo k zahoření vozidla a následnému úmrtí tří spolujedoucích," sdělila Janovská. Po nehodě policisté řidiči naměřili 1,82 promile alkoholu v dechu. Tomu odpovídal i následně provedený krevní test.

Ve voze zahynuly dvě ženy ve věku 22 a 23 let a osmnáctiletý mladík. Obviněný byl při příjezdu policie mimo vozidlo a nebylo zprvu jasné, zda ho řídil právě on.