Mladíci se dopustili krádeže a poškození cizí věci. Mezi obviněnými je i hoch mladší osmnácti let. Policie ho viní krádeže ve spolupachatelství.

Dva z obviněných mužů byli v posledních třech letech za obdobnou majetkovou trestnou činnost již odsouzeni. Ke svému jednání se přiznali. „Při posledním vloupání do prodejny, kterou navštívili celkem třikrát, je přistihla policejní hlídka. Dva z nich z místa činu, když zahlédli policejní vůz, utekli. Jeden měl ale za zády policejního psa El a vzdal se. Pro další dva aktéry si policie přišla druhý den,“ uvedla policejní mluvčí Anna Štegnerová.

Všichni čtyři jsou prozatím vyšetřováni na svobodě. Mají na svědomí škody za více než sto tisíc korun. Zda jsou to jediné činy, ukáže další vyšetřování. „Před několika dny komisař kriminální policie podal prostřednictvím státního zástupce návrh na vydání příkazu k domovní prohlídce. „Návrh soudce akceptoval. Při domovní prohlídce byly v bytě nalezeny další věci. Pravděpodobně pocházejí z jiné trestné činnosti,“ dodala Anna Štegnerová.

Vzhledem k rozsáhlosti případů policie zatím nebude poskytovat bližší informace.