Vzhledem k tomu, že čtrnáctiletá dívenka u sebe neměla ani mobilní telefon, nemohli se jí příbuzní dovolat. Bylo krátce před osmou hodinou večer, když se bezradná žena obrátila s prosbou o pomoc na policii.

„Operační důstojník okamžitě na místo vyslal policejní hlídku, která měla zjistit okolnosti dívčina zmizení. Mimo jiných informací obdržela hlídka i fotografii pohřešované,“ sdělila mluvčí svitavské policie Anna Štegnerová.

Okamžitě se rozjelo pátrání. Do něho se zapojili městští strážníci a policisté z dalších regionů a krajů. Informace o tom, že je dívka pohřešovaná, muži zákona sdělili i dívčině matce, která žije na Slovensku. Policisté prověřili i nemocnice, ale marně.

„Kolem deváté hodiny večer se ozvala matka mladé slečny, že získala informaci od pracovníků drah na Orlickoústecku, že dívka uvedeného popisu si údajně kupovala lístek na Slovensko,“ uvedla Anna Štegnerová. Vzhledem k tomu, že čtrnáctiletá neměla u sebe příliš mnoho peněz, koupila si lístek jen na půl cesty.

Krátce před desátou hodinou si všichni mohli vydechnout. Dívka dorazila živá a zdravá do jedné ze slovenských železničních stanic, kde si ji rodiče vyzvedli. Dvě minuty před desátou hodinou večer byla pátrací akce ukončena. O tom, že dívka je v pořádku doma u své matky, byla informována i její babička.

(r)