Zatímco se v sále fanoušci bavili zpěvem, v předsálí došlo na pěsti. Napadení šetří policisté.

Na vystoupení se chtěl podívat také věčný ctitel zpěvačky Zdeněk Macura. Do sálu se ale nedostal. Josef Rychtář, manžel Ivety Bartošové, se do něho pustil pěstmi, až ho spolu s dalšími muži z Fabriky vyhodili. Podobná situace se odehrála ještě jednou, když Iveta Bartošová po koncertě rozdávala autogramy. Zdeněk Macura vše oznámil policii.

Mluvčí svitavské policie Anna Štegnerová potvrdila, že napadený muž se na policii obrátil dvakrát, poprvé krátce před osmou a podruhé čtvrt hodiny po desáté hodině večer. „Případ prozatím šetříme pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití a proti majetku. Není vyloučeno, že případ bude překvalifikovaný na některý z trestných činů," upřesnila Anna Štegnerová. Napadený podle mluvčí nebyl zraněný, ani si nevyžádal lékařskou pomoc.

Policie ví, že z incidentu vznikla celá řada videí. „Pokusíme se je získat a poté je budeme analyzovat," sdělila Anna Štegnerová. Všechny aktéry také vyslechnou. Od toho se bude odvíjet i další právní kvalifikace.