Čtyřiaosmdesátiletý muž se zde rozhodl ukončit svůj život. K svému zoufalému činu si ale vybral zvláštní místo - schodiště před budovou okresního ředitelství pardubické policie.

,,Nebyl slyšet vůbec žádný výstřel. Dovnitř akorát přišel jeden z kolegů a říkal, že venku na schodech někdo leží,“ uvedl vrátný, který měl v tu chvíli službu.

„Šli jsme ven a zjistili, co se stalo. Muž měl střelné poranění v oblasti pravého spánku a krvácel z hlavy. Pistole ležela pod jeho tělem. Okamžitě jsme volali záchrannou službu, která muže převezla do nemocnice,“ doplnil vrátný.

Podle informací Deníku měl starší muž před událostí několikrát přejít před vchodem služebny. Poté měl dojít ke kraji schodiště a k hlavě přiložit zbraň.

Schodiště sice snímá kamera. Samotný čin však na jajím záznamu chybí.

„Snímá jen prostor před hlavním vchodem. Muž se však postavil přímo pod ní, tedy naprosto mimo úhel záběru,“ vysvětloval vrátný.

Muž v kritickém stavu byl převezen na jednotku intenzivní péče a podle předběžných zpráv je možné, že se lékařům povede jeho život zachránit. Utrpěl vážná poranění v obličeji a v průběhu převozu se záchranáři komunikoval a svůj čin se jim snažil vysvětlit.