V pátek 10. června dopravní policisté zastavili a zkontrolovali řidiče, který jel vozidlem Škoda Pick-up s nákladním přívěsem Agados v Březové nad Svitavou v místní části Zářecí. Řidič však na výzvy policie nereagoval a jel dál.

"Nakonec ho zradil bahnitý povrch, kde s vozidlem uvízl. Při kontrole policisté zjistili hned několik prohřešků. Orientační test na návykové látky byl u řidiče pozitivní na amfetamin/metamfetamin a lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu odmítl," uvedla policejní mluvčí Dita Holečková. Muž navíc nemá žádné řidičské oprávnění a ke všemu má až do srpna zakázané řízení motorových vozidel.

Stavba dálnice u Rovně.
FOTOGALERIE: Po rozestavěné dálnici na kole. Obrovské asfaltové plochy až děsí

"Nepředložil řidičský průkaz, osvědčení o registraci vozidla, ani doklad o pojištění odpovědnosti soupravy. Současně na vozidle chybělo vnější krycí sklo na zadních světlech, propadlá technická je už od října roku 2020 a na vozidle byly umístěny registrační značky jiného vozidla," přiblížila výčet přestupků Holečková. Na přívěsu nefungovala ani světla, chyběl kryt na kole a technická kontrola skončila v červnu roku 2018.

"Sedmatřicetiletý řidič je podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.  V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky," dodala policejní mluvčí.