Řidiči čekající na vjezd do bran firmy pouze přihlíželi nečekané situaci. Zaměstnanci, kteří měli přijít do práce, museli zůstat doma.

Zásah pracovníků speciálního útvaru Kobra, který má na starost boj proti daňovým únikům a daňové kriminalitě, se však odehrál po celém území České republiky.

„Pracovníci Kobry zasahovali zhruba od šesti hodin ráno. Zásah je zaměřen na obchod s nezdaněným tabákem a alkoholem," informovala na místě mluvčí Finanční správy České Republiky Jitka Ježková. K zabaveným věcem a zadrženým osobám se mluvčí z důvodu probíhajícího vyšetřování nevyjádřila.
„Protikorupční policie, finanční správa a celní správa zasahovaly na celém území republiky. Provedli jsme úkony trestního řízení v souvislosti s obchodem s tabákovými výrobky," uvedl mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej. V rámci zásahu bylo zadrženo několik osob. O koho se jednalo, však mluvčí protikorupční policie nesdělil.

Celá akce ochromila provoz společnosti Qanto a jejich obchodů, kterých je jen v okrese Svitavy deset. Důsledky však pocítí také další desítky prodejen a provozoven, kterým velkoobchod dodává zboží. „Zásah vůči naší společnosti považujeme za neoprávněný. Dotkne se zákazníků při možném nedodání zboží na prodejny. Situaci aktuálně řešíme s právními zástupci, abychom minimalizovali dopad škod neoprávněného zásahu na naši společnost," uvedla Andrea Karlová, manažerka komunikace společnosti Qanto.

Podrobnější informace budou známy koncem týdne.

Další informace připravujeme.