Policie v České Třebové namátkou zastavila vozidlo autoškoly. Co následovalo, nikdo nečekal. Řidiče vyzvali policisté k dechové zkoušce na alkohol. Výsledek překvapil policejní hlídku i učitele autoškoly.

Učitel v autoškole nemá ze zákona oprávnění provést u žáka dechovou zkoušku.

"Senior ve výcviku totiž nadýchal 1,3 promile alkoholu. Výsledek zaskočil i přítomného instruktora, který posilnění alkoholem u svého žáka před výukovou jízdou neodhalil," uvedla policejní mluvčí Andrea Muzikantová. Tím pro seniora cvičná jízda skončila. Policisté muže převezli k lékařskému vyšetření do Orlickoústecké nemocnice.

Již hotový úsek S8 v polském vnitrozemí.
Polsko začalo stavět dálnici ke Králíkům. Češi ale svou neplánují. Hrozí kolaps?

K požití alkoholu se řidič policistům přiznal. Předchozí večer prý vypil asi jeden litr vína. "Policisté lustrací zjistili, že 69letý muž je vedený jako neřidič. V minulosti mu byl totiž udělen trest zákazu řízení motorových vozidel za jízdu pod vlivem alkoholu. Prostřednictvím kurzu v autoškole se snažil získat zpět řidičské oprávnění. Na to bude ale muset na dlouhou dobu zapomenout," dodala Muzikantová.

Učitel v autoškole nemá ze zákona oprávnění provést u žáka dechovou zkoušku. "Pokud má ale podezření, že by mohl být pod vlivem alkoholu, může si k provedení dechové zkoušky přizvat osobu pověřenou zákonem. Na žáky autoškol, přestože ještě ani nevlastní řidičské oprávnění, se vztahují stejná pravidla jako pro ostatní řidiče vyplývající ze zákona o provozu na pozemních komunikacích," vysvětlila Muzikantová.

Muž čelí obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Mohlo by vás zajímat: VIDEO: Ústecký hřbitov zářil do tmy. Podívejte se, jak vypadal o Dušičkách

Zdroj: Město Ústí nad Orlicí