Tato akce vám umožní zblízka prozkoumat práci hasičů, záchranářů a policie a seznámit se s jejich vybavením a technikou.

Kromě zinscenovaného zásahu při dopravní nehodě, u kterého také hasiči předvedou, jak náročné je vyprostit někoho z nabouraného vozidla, předvede policie třeba práci s vycvičenými služebními psy.

Na 11. hodinu je naplánováno přistání vrtulníku Policie ČR s následným výkladem. Ve spolupráci s dalšími organizacemi je připraven bohatý doprovodný program plný zajímavých soutěží a aktivit. O ukončení se postará mezi dětmi oblíbená „pěnová koupel“.

close Zažijte ve Svitavách na vlastní kůži práci hasičů, záchranářů a policie info Zdroj: Město Svitavy zoom_in Zažijte ve Svitavách na vlastní kůži práci hasičů, záchranářů a policie

„Tuto akci pořádáme pravidelně jednou za dva roky. Jsem rád, že ji vždy navštíví okolo tisíce lidí, převážně žáků, nejen místních škol. Je dobré, aby děti viděly na vlastní oči práci těch, kteří nám pomáhají v těžkých chvílích a také se od nich o ní něco dozvěděly. A my dospělí si pro změnu záslužnou práci jednotlivých složek IZS připomněli,“ řekl koordinátor prevence kriminality Erich Stündl.