Muzeum věnuje celý večer poličskému unikátu - středověkým hradbám. Máte možnost projít si všechny zpřístupněné hradební úseky najednou. Prohlédnete si bašty, prozkoumáte, co se ukrývá pod jejich stříškou, rozhlédnete se po městě jako naši středověcí předkové, když chránili své město.

Zjistíte mnohé zajímavosti o historii opevnění, například jak fungovala boční palba, zda měly hradby cimbuří nebo čím byly napájeny vodní příkopy. V noci pak hradby v parku ozáří ohňová show.

Vidět pulsující město z ochozu kostela sv. Jakuba bude dalším neobyčejným zážitkem večera. Pro zajištění míst na výstup do věže kostela s možností vyhlídky a nahlédnutí do rodné světničky Bohuslava Martinů využijte předprodeje, vstupenky je možné zakoupit už nyní na pokladně muzea.

Lákají vás zážitky umělecké a hudební? Prohlédněte si nejzdařilejší kresby Bohuslava Martinů na přehlídce na mostě v parku.

Zazpívá vám k tomu sbor Juliettes. Umění je vždy neobyčejným zážitkem, tak si do plánu přidejte i divadelní představení Zlaté tele v Evangelickém kostele nebo instalaci originálních kreseb a maleb studentů sexty Zrcadla: Odlesky umění ukrytou pod kupolí poličského gymnázia.

I na místech vám běžně známým najdete něco výjimečného, určitě zavítejte do ulice Šaffovy, čeká na vás výstava uměleckých děl, originální trička a výstupy živé hudby. Na náměstí před knihovnou si můžete odpočinout při koncertě Pavly Boučkové v doprovodu Františka Vomáčky. Různé hudební žánry rozezní Divadelní klub, kde se bude muzika pouštět z vinylových nosičů. Veřejnou hudební produkci si připravil i Garage band, Fízl band a Impolite. Zážitkem bude netradiční přehlídka spodního prádla a pouliční kapela u Pontopolis v Riegrově ulici.

Kdo víc tíhne k TECHNICE a VĚDĚ, ví, že nesmí minout Centrum technického vzdělávání Půda, kde bude probíhat noční trénink robotů na letní olympiádu! Chemické pokusy, workshop s 3D tiskárnou a grafickým programem na vás čekají na Střední škole obchodní a služeb SČMSD. Hasiči představí ukázky zásahové techniky a vybavení pro různé typy zásahů a budou připraveni vám zodpovědět všechny dotazy. Přední výrobce hasičské techniky firma THT Polička představí zájemcům své výrobní prostory, kde vzniká záchranářská technika.

Nabídka je opravdu bohatá, takže budete-li potřebovat rozjímat, máte možnost při kadeřnických, kosmetických a masérských workshopech na Střední škole obchodní a služeb, v Evangelickém kostele, kostele sv. Jakuba i kostele sv. Michaela. Pro odvážné doporučujeme márnici u hlavní hřbitovní brány.

Děti vezměte s sebou, bude přece Den dětí! Čeká na ně po městě mnoho HRAVÝCH a TVOŘIVÝCH aktivit! Možností máte několik. Tvořivou dílnu a středověký fotopoint nabízí muzejníci u hradeb, čtenářskou pohádkovou dílnu najdete v knihovně, balónkovou dílnu potkáte v Pivotéce na náměstí a výtvarný workshop v Šaffově ulici. V rodinném centru MaTami můžete tvořit nebo se sami stát uměleckým dílkem a nechat si pomalovat obličej. Štěstí vyzkoušejte v tombole Obchůdku s dárkovým zbožím a dekoracemi na ulici Kostelní. A jako sladkou tečku dopřejte dětem cukrářskou dílnu v SOŠ a SOU Polička.

K dokonalosti večera už stačí jediné … GURMÁNSKÝ ZÁŽITEK! Bude tím správným gastronomickým zážitkem opékání buřtíků na zahrádce kavárny Palačinka? Výbornou kávu a domácí dortík dostanete také tam. V Poličce pro tento večer vzniknou navíc dvě nové kavárny … Školní kavárna SOŠ a SOU Polička a Farní kavárna s „Boží“ kávou na farní zahradě. Milovníci dobrého jídla se zastaví u grilu a rožně Řeznictví Makovský a Plůtku, v Pivotéce nebo v Šaffově ulici.

Čas pro neobyčejné zážitky nastane v sobotu 1. června 2024 od 17.00 a bude trvat až do pozdních nočních hodin. Mapky s časovým přehledem budou k vyzvednutí u všech zúčastněných organizací a ke stažení na stránkách muzea a na plakátech. V den akce bude do večera podávat informace Informační centrum.

Tisková zpráva Městského muzea a galerie Polička.