"Celý výtěžek použijeme na nákup pro porodnici. Rádi bychom pořídili porodní stoličku, křesla a stolky pro doprovody, aromalampy a tlumená světla, skříň pro zdravotnický materiál. Čeká nás také výmalba čekatelského pokoje a další potřebné věci. Ve vestibulu Fabriky bude kasička pro příspěvky diváků a tyto vybrané peníze použijeme na nákup nových peřin na oddělení šestinedělí," uvedla lékařka ze svitavské porodnice Lucie Kavanová.

Na prvním benefičním koncertě vystoupí dětské sbory z Dolního Újezdu a Svitav a také zpěvák Tomáš Klus. Ten poslal pořadatelům i osobní video vzkaz. "My tam budeme, protože milujeme maminky i miminka. Co jiného člověk může podporovat tak krásného než příchod člověka na svět," řekl Tomáš Klus. Do Svitav přijede se svojí kapelou Cílová skupina.

Koncert začíná v pátek 27. října ve Fabrice v 18 hodin. Předskokany Tomáš Klusovi udělají dětské sbory. Vystoupí dětský pěvecký sbor Svitaváček MŠ Větrná Svitavy pod vedením paní učitelky Ludmily Jůzové a pěvecký sbor Red Black a Hvězdičky ze ZUŠ Dolní Újezd pod vedením paní učitelky Petry Kubátové Šiškové.

Vstupenky zakoupíte zde.