Život v kufříku je projektem nadace La Vida Loca, jehož zakladatelkou je Martina Wojtylová Opava. Myšlenkou tohoto projektu je, že každé dítě má právo znát svůj příběh.

Aby odložené dítě, které najde svůj nový domov u pěstounů nebo adoptivních rodičů, neopouštělo porodnici pouze s propouštěcí zprávou, budou sestřičky i lékaři ukládat jejich první vzpomínky na začátek života.

Žena se stala obětí podvodníka na internetovém bazaru.
Další podvod s přepravní společností. Žena ze Svitavska přišla o 60 tisíc

Do kufříku, který díte dostane, mohou zdravotníci ukládat fotky, osobní vzkazy i případné dárky a to třeba také od dobrovolníků z celé země, jako háčkované a pletené oblečky, lahvička, dudlík, fotoalbum a památník prvních důležitých událostí v životě miminka. Tento kufřík pak s dítětem pokračuje celý život a postupně se plní.

Projekt můžete finančně podpořit zde

Slavnostní předání kufříků od koordinátorky projektu Pavly Pinkasové proběhlo ve Svitavské nemocnici 10. dubna 2024.

Až 500 dětí je každoročně odloženo nebo z různých důvodů odebráno matce přímo v porodnici. Aby jednou netápaly, jak přišly na svět, jak vypadaly a zda je vůbec měl někdo rád, uchovává tento projekt vzpomínky na začátek jejich života v kufřících a pomáhá jim tak v období hledání vlastní identity.

V Moravské Třebové přinesla jarní Sbírka potravin 256 kilogramů potravin a drogerie
V Moravské Třebové přinesla Sbírka potravin 256 kilogramů potravin a drogerie

V projektu Život v kufříku, oceněném prestižní Cenou evropského občana 2023, jsou také lékaři a zdravotní sestry v 64 porodnicích po celé ČR, pěstouni a adoptivní rodiny, ochotní dobrovolníci a velkorysí sponzoři.

Více o projektu například v rozhovoru na TV Nova. 

Zdroj: Youtube

Chcete Život v kufříku podpořit jinou cestou? Udělejte si radost na jejich e-shopu. Najdete tam malý i velký kufřík vzpomínek a pokladů, památníček Moje cesta začíná, certifikáty a další drobné předměty.

Mohlo by vás zajímat: Vezměte svého psa na večeři. Restaurace pro zvířecí miláčky míří do Svitav

Zdroj: Romana Netolická