Školní zahrada prošla první etapou proměny díky grantovým programům Nadace Karla Komárka, Nadace ČEZ a Pardubického kraje a především díky podpoře obce a místní komunity.

Na zahradě se ladí poslední detaily, včetně brigády s rodiči a celá škola i školka se připravuje na slavnostní odpoledne.

Studentka Gymnázia v Poličce oceněna za esej
Studentka Gymnázia v Poličce oceněna za esej

Organizátoři budou rádi, když budou návštěvníci u symbolického přestřížení pásky a otevření zahrady dětem. Můžete se těšit na setkání se zajímavými hosty a odpoledne s tvořivými, pohybovými a dalšími dílnami na téma "Živly všemi smysly" z nichž zmíním například společné malování křídami na plátno.

Dále dílnu na téma "Vzduch", během které se s novým cirkusem CIRQUEON můžete naučit žonglovat a chodit na lajně a mnohé další.

Slavnostní otevření školní zahrady Telecí se blížíSlavnostní otevření školní zahrady Telecí se blížíZdroj: ZŠ a MŠ Telecí

Před otevřením zahrady bude připraveno hudební vystoupení a těšit se můžete i na občerstvení.

Parkování je k dispozici u kulturního domu, fotbalového hřiště, případně vzdálenější parkovací místa najdete u zdravotního střediska a naproti vjezdu k zemědělskému družstvu směrem k Zpívající lípě.

Z tohoto důvodu je dobré počítat s časovou rezervou, protože se může stát, že Vás pošleme parkovat dále od školního areálu. Akce začíná v 15:00, slavnostní program od 15:30.

Mohlo by vás zajímat: Víkendové tipy na Svitavsku: Za hudbou, na besedu nebo blešák

Zdroj: Deník