Celá první etapa, která zasahuje k budově mateřské školy, bude dokončena až na konci letošního roku. Směrem od/k bazénu tedy nebude stále možné projíždět, pouze kolem budovy bývalé pošty na silnici T. G. Masaryka.

Řidiči se již několik let potýkali v ulici Milady Horákové s dopravním omezením. Pod silnicí vede zatrubněné koryto Studeného potoka, které bylo v havarijním stavu a z důvodu zachování bezpečnosti nebylo možné vjíždět vozidly na vozovku přímo nad jeho zatrubněním.

Koryto Studeného potoka bylo v minulosti otevřené a napájelo městský rybník nacházející se v místě koupaliště. Později bylo u budovy současného gymnázia svedeno pod zem a zatrubněno.

close Snadněji po Svitavách. Ve čtvrtek se otevírá křižovatka u bývalé pošty info Zdroj: Město Svitavy zoom_in Snadněji po Svitavách. Ve čtvrtek se otevírá křižovatka u bývalé pošty

Rekonstrukci zatrubnění potoka bylo třeba řešit společně s přeložkami a novými trasami kanalizací a vodovodů, jež si vynucují přeložení ostatních inženýrských sítí.

Zpracování projektu tak zabralo téměř tři roky a samotná realizace potrvá přibližně stejnou dobu. Vzhledem ke složitosti prací je navíc celá akce rozdělena do etap.

První etapa by měla být hotova letos v prosinci a ukrojí si z městského rozpočtu přes 54 milionů korun. Se zahájením další etapy, ve které se bude pokračovat ke křižovatce u plaveckého bazénu, se počítá v příštím roce.

Editovaná zpráva města.

Mohlo by vás zajímat: Psi hledali ve Svitavách cigarety, hasiči rozstříhali auto

Den IZS ve Svitavách. | Video: Deník/ Iveta Nádvorníková