Výtvarná koncepce je originální a nová. Cílem města je, aby turisty tabule zaujaly a umožnily dozvědět se zajímavou formou vše o památkách i historii města Poličky a vlastně tyto památky „navštívit“ i mimo otevírací dobu.

Informace se týkají opevnění města, najdete zde i téma Bohuslav Martinů, radnice, kostel, park, moderní architektura a další. Všechny tabule mají výrazné grafické zpracování.

Jezděte po Moravské Třebové na sdílených kolech. Město za to bude rozdávat ocenění
Jezděte po Moravské Třebové na sdílených kolech. Město za to rozdá ocenění

Město nechtělo turisty zahltit textem, proto na tabulích najdete zajímavé ilustrace a spíše stručný text. Rozšiřující informace a také překlad do anglického jazyka si mohou zájemci na každé tabuli přečíst díky qr kódu. Navíc každá tabule obsahuje otázku pro zamyšlení i zábavu.

Na naučné stezce najdete konkrétně tato stanoviště: 1. Kostel sv. Jakuba, 2. Nová čtvrť, 3. Radnice, 4. Martinů v parku, 5. Opevnění, 6. Na Bídě, 7. Barbakán, 8. Řez opevněním, 9. Hrad a Střelnice.

Tipy na víkend 20. týden 2024
Víkendové tipy na Svitavsku: Na jídlo do Litomyšle a za pohádkou do Třebové

Autorem textů je historik David Junek. Grafické zpracování REK plus, s.r.o. Finanční zajištění a organizace projektu město Polička, náměty, připomínky a výběr umístění tabulí – členové komise pro zahraničí a cestovní ruch. Překlad textů do anglického jazyka - pan Jan Edlman.

Mohlo by vás zajímat: Objednejte si odvoz kdykoliv. Kraj spustil na Svitavsku projekt#ZkusBus

Zdroj: David Šimek