Mírový běh se v těchto dnech přesunul ze Slovenska do Čech. Na svitavské náměstí dorazí menší peloton běžců v pondělí 3. června zhruba ve 14 hodin.

Před základní školou má naplánovanou kratší zastávku, přibližně 45 minut. S pochodní se tak, v případě zájmu, můžete alespoň kousek proběhnout i vy a připojit se tím k základní myšlence této celosvětové akce vytvoření a šíření atmosféry přátelství, porozumění a míru.

Mírový běh, neboli Peace Run, je nejdelší štafetový běh s hořící pochodní přes více než 150 zemí světa. Posláním běhu je vytvářet a šířit atmosféru přátelství, míru, porozumění.

Současně překonávat hranice mezi lidmi nejrůznějších národů, přesvědčení a hranice v nás samotných. Je inspirací k hledání toho, co ve skutečnosti vyjadřuje slovo „mír“ a jak jej může každý z nás v běžném životě naplňovat. Toto vše symbolizuje Mírová pochodeň.

close Mírový běh 2024 info Zdroj: Peace run zoom_in Mírový běh 2024

Mezinárodní tým běžců ji nese a předává všem, kteří se chtějí k této myšlence připojit. S Mírovou pochodní můžete běžet nebo ji na chvíli podržet a vložit do ní své přání pro svět.

Peace Run založil atlet, filozof a umělec Sri Chinmoy, který službě ideálům světového míru a harmonie věnoval celý svůj život. Peace Run nepropaguje ani nepodporuje žádné konkrétní náboženství nebo politický názor. Snaží se podporovat svobodu, toleranci a porozumění ve společnosti.

Mohlo by vás zajímat: Volně přístupné a plné mladé hudby. To jsou Festivalové zahrady v Litomyšli

Festivalové zahrady 2022 | Video: Festivalové zahrady