I když počasí této etapě příliš nepřálo, skupina běžců Mírového běhu dorazila i s hořící pochodní na náměstí ve Svitavách, kde ji uvítali žáci základní školy.

Během připraveného programu si děti mohly vyzkoušet třeba to, jaký je to pocit, když chvíli nesou pochodeň. Svoji pouť Evropou ukončí běh 18. října v Maďarsku.

Mírový běh, neboli Peace Run, je nejdelší štafetový běh s hořící pochodní přes více než 150 zemí světa. Posláním běhu je vytvářet a šířit atmosféru přátelství, míru, porozumění.

Současně překonávat hranice mezi lidmi nejrůznějších národů, přesvědčení a hranice v nás samotných. Je inspirací k hledání toho, co ve skutečnosti vyjadřuje slovo „mír“ a jak jej může každý z nás v běžném životě naplňovat. Toto vše symbolizuje Mírová pochodeň.

Mezinárodní tým běžců ji nese a předává všem, kteří se chtějí k této myšlence připojit. S Mírovou pochodní můžete běžet nebo ji na chvíli podržet a vložit do ní své přání pro svět.

close Počasí běžce nezastavilo. Mírový běh dorazil do Svitav info Zdroj: Město Svitavy zoom_in Počasí běžce nezastavilo. Mírový běh dorazil do Svitav

Peace Run založil atlet, filozof a umělec Sri Chinmoy, který službě ideálům světového míru a harmonie věnoval celý svůj život. Peace Run nepropaguje ani nepodporuje žádné konkrétní náboženství nebo politický názor. Snaží se podporovat svobodu, toleranci a porozumění ve společnosti.

Mohlo by vás zajímat: Volně přístupné a plné mladé hudby. To jsou Festivalové zahrady v Litomyšli

Festivalové zahrady 2022 | Video: Festivalové zahrady