Před prvním přednáškovým blokem zahájil program hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, který hovořil mimo jiné o důležitosti dostavby dálnice D35.

„Je potřeba dostavět dálnici D35 v celé její trase. Komplikace, které jsou způsobeny provizorními sjezdy jsou vidět prakticky na každém kroku. Já jsem z České Třebové, a když jedu do krajského města, tak přestože byly otevřeny dva úseky dálnice, cesta se nám kvůli ztrátě času na provizorním sjezdu u Ostrova, prakticky nezrychlila. Opakovaně jsem zkoušel jet po původní trase silnice I/35 a paradoxně je tato trasa rychlejší,“ uvedl hejtman Netolický.

Organizátoři festivalu Smetanova Litomyšl dostali cenu za zásluhy o Pardubický kraj
Organizátoři Smetanovy Litomyšle dostali cenu za zásluhy o Pardubický kraj

Na dvoudenní konferenci odborníci řešili problémy související s rozvojem dopravní infrastruktury v různých módech dopravy, městské mobilitě, inspirací ze zahraničních projektů i digitalizaci dopravních staveb.

Na programu byly také konkrétní projekty a jejich technologická řešení, které mohou být inspirací do budoucna, jako je například využití BIM technologií v projektu realizační dokumentace budoucího dálničního přivaděče Choceň – Libchavy.

Smetanova výtvarná Litomyšl se již začíná rýsovat. Přivítala první díla
FOTO: Smetanova výtvarná Litomyšl se již začíná rýsovat. Přivítala první díla

„Vzhledem k tomu, že dostavba silniční sítě v posledních letech výrazně zrychlila a mění se také technologie, které se při projektování používají, je Konference dopravní infrastruktura důležitou platformou, kde si odborníci mohou předat zkušenosti a navzájem se posouvat dál,“ sdělil první náměstek hejtmana zodpovědný za oblast dopravy Michal Kortyš.

Zeditovaná zpráva Pardubického kraje.

Mohlo by vás zajímat: Víkendové tipy na Svitavsku: Na jídlo do Litomyšle a za pohádkou do Třebové

Zdroj: Deník