Během dne se tu setkají dobrovolníci, koordinátoři, organizace a lidé, kterým pomáhají. Letošní organizátoři z Farní charity Litomyšl zvou ve spolupráci s Pardubickým krajem na akci každého, koho dobrovolnictví zajímá, nebo kdo by se chtěl dobrovolníkem stát.

„Den dobrovolnictví v Pardubickém kraji je již tradiční akcí, kterou chceme veřejnosti přiblížit význam dobrovolnictví. A zároveň ukázat, že dobrovolníkem může být opravdu každý,“ řekl Pavel Šotola, radní Pardubického kraje pro sociální péči a neziskový sektor, pod jehož záštitou se Den dobrovolnictví koná.

V Telecím slavnostně otevřeli zahradu u školky
FOTO: V Telecím slavnostně otevřeli zahradu u školky

Zájemci z řad široké veřejnosti a studentů si budou moci projít jednotlivá stanoviště dobrovolnických center působících v Pardubickém kraji. Ta budou mít připravené aktivity a prezentaci své činnosti, a to vše zábavnou formou.

Návštěvníci se mohou těšit po celý den i na bohatý doprovodný program. Nabídne například vystoupení Mateřské školy v Líbánkách, žáků Základní umělecké školy Bedřicha Smetany v Litomyšli či pěveckého sboru KOS.

Víkendové akce na Svitavsku. 19. týden 2024
Víkendové tipy na Svitavsku: Do Pohádkového lesa, na hokej nebo na country

Nebude chybět ani ocenění dobrovolníků, swap pokojových rostlin a sazeniček, koutek s deskovými hrami a kreativní dílničky.

Za pozornost stojí také prezentační stánky s aktivitami na téma udržitelná móda, recyklace či první pomoc.

Vstup na akci je zdarma.

Tisková zpráva Pardubického kraje.

Mohlo by vás zajímat: Festivalové léto na Svitavsku přinese Smetanovu Litomyšl, Queenie nebo Abba Show

Zdroj: Den Fotbalu Polička