„Silnici z výjezdu do Poličky stavbaři upravují kvůli bezpečnosti, jejímž cílem je zpomalit zde jedoucí vozidla s ohledem na cyklostezku,“ uvedl na stránkách města starosta Poličky Jaroslav Martinů a dodal, že podmínkou vybudování zdejší cyklostezky je i realizace II. etapy, která právě probíhá a která má umožnit bezpečný nájezd cyklistů na silnici u Poličky a zároveň i bezpečný výjezd u Masokombinátu, kde také dojde k úpravě.

Na stavebních úpravách se podílí firma PP-GROUP. „Děláme zpomalovací ostrůvek, který je těsně před Poličkou, a autobusové zálivy, jak u Masokombinátu, tak u stanice záchranky, ale také část veřejného osvětlení,“ sdělil jednatel firmy PP-GROUP Petr Pešek.

„Je to fajn, že něco pro bezpečnost lidí na kolech dělají. Některá auta tu jezdí dost rychle,“ myslí si Kateřina z Poličky.

A jak naopak úpravy vnímají řidiči, které spolupracovnice Deníku oslovila? „Podle mě je to hloupost a měli raději pořídit radary. Už se stala spousta nehod právě kvůli ostrůvkům,“ komentoval situaci Martin z Poličky, který touto cestou jezdí několikrát týdně, a poukázal na to, jak jsou ostatní ostrůvky ve městě zničené.

Podle krajské koordinátorky BESIPu Radky Osterové dobře umístěné zpomalovací ostrůvky už na mnoha místech dosáhly svého účelu. „Snahou je přimět řidiče dodržovat maximální povolenou rychlost při vjezdu do obce. Řidič by měl samozřejmě svou rychlost snižovat už, když se k začátku obce blíží, a ne ji prudce snížit až při vjezdu do ní,“ vysvětlila Osterová.

Stavba, která vyjde na téměř 6,3 milionu korun, je rozdělená na dvě části. První část se týká Poličky, kde vznikne přechod pro chodce včetně osvětlení a zpomalovací dělící ostrůvek, tedy vjezdová brána. Druhá část stavby je u Masokombinátu. I tam vznikne místo pro přecházení s osvětlením a v obou částech dojde i na úpravu autobusových zastávek.

Bezpečnostní úpravy jdou podle stavební firmy bez komplikací podle plánu, a tak by se vše mělo stihnout do stanoveného termínu 31. října 2023.