Domníváte se, že by mohl oslovit donátory úspěšné Burzy filantropie, kterou pořádá Koalice nevládek Pardubicka (KONEP) společně s Pardubickým krajem?

„Hlavní myšlenka Burzy filantropie vychází z principu propojování veřejné správy, firemního a neziskového sektoru. Cílem je podpora místních i regionálních projektů neziskových organizací,“ řekla garantka a fundraiserka Burzy filantropie, ředitelka Koalice nevládek Pardubicka (KONEP) Jana Machová.

Svitavská nemocnice přináší dětem vzpomínky na začátek jejich životní cesty
Svitavská nemocnice přináší dětem vzpomínky na začátek jejich životní cesty

„Jedná se o jedinečnou formu podpory, kterou jsme nastartovali nanečisto v roce 2011, naostro pak v roce 2012. Jsem moc rád, že máme účinný nástroj, který zaujal již řadu společensky odpovědných firem a díky němu se uskutečnilo mnoho zajímavých projektů,“ sdělil radní Pardubického kraje pro sociální oblast a neziskový sektor Pavel Šotola.

Přihlašovat projekty do Burzy filantropie v okrese Ústí nad Orlicí a Svitavy je možné už nyní. A to až do 31. května do 23:59 hodin.

Přes 18,5 milionů korun pro 498 projektů za 12 let Burza filantropie za 12 let své existence přinesla jen v Pardubickém kraji díky štědré podpoře donátorů navzdory nelehké době přes 18,5 milionů korun. Ty pomohly na svět 498 prospěšným projektům.

Jedná se fakticky o „Den D“ neziskových organizací. „Probíhá podobně, jak jej známe z pořadu České televize. I zde se zajímavé projekty ucházely o podporu investorů,“ poznamenala Jana Machová. Maximální výše podpory pro jeden projekt v Burze filantropie je 75 tisíc korun.

Bližší informace najdete na webu www.burzafilantropie.cz.