Přímý přenos hokejového utkání Česká republika versus Švédsko začíná v sobotu ve 14.20 hodin. Někdo fandí doma, jiný vyrazí do hospůdky nebo na náměstí. Boj o medaile budou sledovat lidé hromadně i na mnoha místech ve svitavském okrese.

„Po úspěšném postupu naší hokejové reprezentace do semifinále zveme všechny velké i malé fanoušky hokeje na společné sledování finálových bojů naší reprezentace na MS 2024 do kiosku na hřišti. Následující nedělní zápas ať už o bronzovou nebo o zlatou medaili budeme promítat podle rozpisu v programu mistrovství světa,“ zve kulturní komise z Desné u Litomyšle.

Víkendové tipy 21. týden 2024
Víkendové tipy na Svitavsku: Za zvířaty, na pouť a do muzea

Hokej na velkém plátně sedm krát pět metrů si užijí fanoušci ve Svitavách v Lidovém divadle. Velkou projekci chystají ve Svitavách ještě v Kavárně v parku nebo Tyjátru.

Fandit se bude ve velkém.Fandit se bude ve velkém.Zdroj: archiv pořadatelů

V Litomyšli se fanoušci už tradičně sejdou v Kotelně, dveře klubu se otevřou dvacet minut před začátkem přenosu hokejového semifinále. Fandit se bude opět i ve FotbalParku na Primátorské hrázi v Litomyšli.

Fandit se bude ve velkém.Fandit se bude ve velkém.Zdroj: archiv pořadatelů

Mezi fanoušky je oblíbená i hospůdka Putyka v Osíku u Litomyšle. „Přijďte s kámoši mrknout a podpořit nároďák. Ale to není všechno. Pokaždé, když budou hrát Češi, soutěžíme o poukázku právě k nám do Putyky. Stačí, když dojdeš a tipneš si konečné skóre. Kdo bude nejblíž, vyhrává,“ avizuje soutěž tým Putyky z Osíku.

Českým hokejistům na mistrovství světa můžete fandit i v Putyce v Osíku.Českým hokejistům na mistrovství světa můžete fandit i v Putyce v Osíku.Zdroj: Putyka Osík

Města ve svitavském okrese velkoplošnou projekci na náměstích neplánují. „Rádi necháme vydělat místním restauracím,“ řekl svitavský starosta David Šimek. Kdo by přece jen chtěl fandit pod širým nebem, má šanci v České Třebové. Na Starém náměstí můžete v sobotu od 14.20 hodin sledovat hokejový duel v semifinále mistrovství světa Česko - Švédsko.

Mohlo by vás zajímat: Češi odstranili USA. Postup zařídil Zacha, Dostál jako zeď. Obdiv prezidenta

Zdroj: Radek Cihla