Tři zastávky během roku čekají shodně žáky osmých a devátých tříd ve středních školách na Chrudimsku, Pardubicku a Svitavsku, šest se jich uskuteční na Orlickoústecku.

„Je to logické, neboť právě v tomto regionu se nachází také nejvyšší počet odborných škol v Pardubickém kraji,“ uvedl Vladimír Zemánek, manažer projektu TECHNOhrátky.

Svitavská nemocnice přináší dětem vzpomínky na začátek jejich životní cesty
Svitavská nemocnice přináší dětem vzpomínky na začátek jejich životní cesty

Loňská „technohrátkovská“ sestava doznala pěti změn. Ve výběru připraveném Odborem školství Pardubického kraje pro rok 2024 chybějí OU Chroustovice, SŠ zemědělská a VOŠ Chrudim, ISŠ Moravská Třebová, SOŠ a SOU Polička a SŠ uměleckoprůmyslová Ústí nad Orlicí.

Na SOU Svitavy zavítá projekt 25. září 2024.

Naopak po kratší přestávce se do kalendáře vracejí SŠ technická a dopravní G. Habrmana Česká Třebová, SOŠ a SOU Lanškroun, PSŠ Letohrad, SŠ zahradnická a technická Litomyšl a SŠ technická Vysoké Mýto.

„Potěšitelná je skutečnost, že letos jsme zvládli doladit termínovou listinu s řediteli jednotlivých odborných škol v rekordním čase. Už pochopili, že všechny akce nelze uspořádat v poněkud výhodnějším podzimním termínu a někdy je třeba zvolit určitý kompromis,“ řekla Helena Bártlová, manažerka projektu TECHNOhrátky.

Mohlo by vás zajímat: Vezměte svého psa na večeři. Restaurace pro zvířecí miláčky míří do Svitav

Zdroj: Romana Netolická