Pro pohled na tulipánové lány ale až do Holandska nemusíte. Přijeďte do Moravské Třebové, kde si můžete prohlédnout přes 30 tisíc rozkvetlých tulipánů. Tuto podívanou najdete v areálu staré pily u vlakového nádraží, kde se navíc v sobotu 13. dubna od 10 do 17 hodin můžete těšit na doprovodný program, aktivity pro děti, živá zvířátka (oslice, lama, prasátka, ovečky, jehňátka), bude hrát živá hudba v podání skupiny Vyprahlo a nebudou chybět ani stánky, které zajistí Charita Moravská Třebová, Květná zahrada a Stolístek.

Pořadatelem této akce je Jan Hloušek a jeho firma M-Závlahy. Vstupné dobrovolné (na opravu chléva pro zvířátka). Vstup z ulice Lanškrounská nebo z ulice Nádražní. Parkování u nádraží, nebo v areálu staré pily z ulice Nádražní.

Tulipánie je první tulipánová farma v ČR. V Opatově nyní kvete pět tisíc tulipánů.
První tulipánová farma vznikla v Opatově. Právě teď tu kvetou tisíce tulipánů

Nebo přijďte oslavit jaro v tulipánovém parku Tulipánie v Opatovci u Svitav. Zažijte okouzlující pohled na 16 tisíc kvetoucích tulipánů a vyberte si svůj oblíbený z 91 druhů. Otevřeno mají každý den od 26. dubna do 13. května od 13:00 do 17:00.

Navštívit můžete také originální krámek v Desné, který je plný květin. Narcisy, věnce plné květin nebo osázené květináče. Samoobslužný květinový krámek Aleny Stráníkové v Desné u Litomyšle je plný jarní a velikonoční inspirace. Její originální krámek je otevřený každý den od 9 do 19 hodin.