Přes tři miliony korun získaly organizace na podporu materiálního zabezpečení sociálních služeb.

„Mnoho z nich čerpá dotaci 150 tisíc korun na pořízení osobního automobilu pro pracovníky v přímé péči, další vybavují svoje provozovny, dílny pro klienty a dokupují potřebné zařízení pro určité typy péče,“ vysvětluje radní pro sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola.

Obec Suchá Lhota
ANKETA: Májky na Svitavsku. Vyberte tu nej v okrese

Pardubický kraj letos celkovou částkou 1,8 milionu korun podpořil i 13 dobrovolnických center v kraji. Kdo by se chtěl o dobrovolnictví dozvědět více z první ruky, je pro něj ideální příležitostí Krajský den dobrovolnictví, který se uskuteční 14. května od 9 do 16,30 hodin v Klášterních zahradách v Litomyšli.

V letošním roce kraj podpořil sociální podniky částkou dva miliony korun, a to většinou na vybavení provozoven. Jedná se například o šicí dílny, gastroprovozy nebo IT zařízení.

Festivalové zahrady v Litomyšli
Festivalové léto na Svitavsku přinese Smetanovu Litomyšl, Queenie nebo Abba Show

„Od začátku vedeme neziskové organizace k tomu, aby si uměly shánět peníze na svoje aktivity z více zdrojů. Proto pro ně pořádáme i různá školení a semináře a podporujeme i zřízení funkce fundraisera, tedy člověka, který bude shánět peníze z různých projektů a ze soukromých zdrojů. Letos jsme pokryli 19 organizací částkou celkem 900 tisíc korun,“ dodává Pavel Šotola.

Co to je dobrovolnictví, co obnáší a kde všude v Pardubickém kraji pomáhá? To jsou hlavní témata Dne dobrovolnictví. Ten se uskuteční v úterý 14. května 2024 od 9 do 16:30 hodin v Klášterních zahradách v Litomyšli.

Během dne se tu setkají dobrovolníci, koordinátoři, organizace a lidé, kterým pomáhají. Letošní organizátoři z Farní charity Litomyšl zvou ve spolupráci s Pardubickým krajem na akci každého, koho dobrovolnictví zajímá, nebo kdo by se chtěl dobrovolníkem stát. Více informací zde.

Mohlo by vás zajímat: ANKETA: Májky na Svitavsku. Vyberte tu nej v okrese

Zdroj: Obec Říkovice