Kvůli rekonstrukci druhého nadchodu nad silnicí I/35 u Smetanova domu bude o víkendu kompletně uzavřena I/35, a to v úseku od kruhového objezdu u Penny Marketu po odstavné parkoviště T. G. Masaryka pod základními školami. Přípravné práce k demolici už začaly.

"V pátek večer firma zakryje silnici a samotná demolice nadchodu je v plánu na sobotní ráno. Těžká technika bude suť odvážet a hotov má být do nedělního večera," informoval Pavel Kubeš, vedoucí odboru oddělení investic litomyšlské radnice.

Už od začátku března je nadchod uzavřený pro veřejnost a dělníci demontují postupně zábradlí, odstraňují asfaltový povrch a chystají se na demolici mostovky.

Během bourání nadchodu bude průtah Litomyšlí uzavřen jak pro osobní auta, tak i pro nákladní. "Objízdná trasa pro vozidla s výškou nad 3,5 metru z důvodu neprůjezdnosti pod železničním viaduktem v ulici T. G. Masaryka obousměrně povede Moravské ulici, přes Mařákovu, Braunerovo náměstí, Smetanovo náměstí, Na Lánech a přes Sokolovskou zpět na silnici I/35," informovala mluvčí města Anna Doubravová. Auta do 3,5 metru pojedou přes ulici T. G. Masaryka.

Rekonstrukce nadchodu potrvá až do 31. října a provoz na silnici I/35 bude v daném úseku zúžen na dva jízdní pruhy. Nový nadchod se pro veřejnost otevře zřejmě na přelomu října a listopadu.