Svitavská porodnice navázala spolupráci s unikátním projektem Úsměv mámy alias Mother mind friendly hospital. Právě na tuto pomoc pro maminky poputuje výtěžek benefice, která se ve svitavské Fabrice uskutečnila v úterý večer.

„Peníze ze čtvrtého benefičního koncertu využijeme na psychoterapeutickou pomoc pro maminky po porodu, a to bez ohledu na to, jestli jsou v šestinedělí nebo v prvním roce dítěte. Budou moci kdykoliv kontaktovat psychologa, bude pro ně k dispozici 24 hodin denně,“ přiblížila novinku ve svitavské porodnici lékařka Lucie Kavanová.

Pomoc odborníků ale využijí i nastávající maminky, které se na porod teprve chystají. „Jednou měsíčně plánujeme sezení s psychoterapeutem pro maminky před porodem, které se bojí, jak to zvládnou. Do toho ještě každý měsíc uspořádáme pod dohledem psychoterapeuta sezení zaměřené na maminky po porodu, aby ten zážitek zpracovaly,“ doplnila Kavanová. Zájem o sezení s psychoterapeuty je mezi maminkami velký.

Čtvrtá benefice pro svitavskou porodnici vynesla okolo padesáti tisíc korun. A rozhodně nejde o poslední koncert na podporu porodnice, další se uskuteční v září, kdy ve svitavské Fabrice vystoupí Daniel Hůlka s písničkami z muzikálů.