V 10, 12, 14 a 16 hodin budou ve vstupním areálu muzea začínat speciální prohlídky s výkladem zaměřeným na dopravu materiálu v dělostřelecké tvrzi a podzemní pevnostní železnici. Součástí prohlídek bude i ukázka lokomotivního posunu v prostoru hlavního muničního skladiště. Počet návštěvníků v jedné prohlídce je omezen velikostí prostor, kde je připraven výklad. Zájemce o tuto letošní první speciální prohlídku proto pořadatelé upozorňují, že na 12. hodinu je již objednána větší organizovaná skupina návštěvníků, a proto doporučují využít spíše ostatních nabízených termínů vstupu.

Doporučují též spojit prohlídku tvrze Hůrka s návštěvou Vojenského muzea Králíky, kde kromě velkého množství techniky, výzbroje a dalších exponátů mohou zájemci zhlédnout rovněž komponenty německého železničního protiletadlového Flaku (kanonu). Fanoušci železniční historie také jistě ocení znovuobnovení provozu na trati Dolní Lipka – Hanušovice.

Dělostřelecká tvrz Hůrka a Vojenské muzeum Králíky se nacházejí na severním okraji Králík. Objekty jsou velmi dobře přístupné – motoristé odbočí ze státní silnice č. 11 (Hradec Králové – Ostrava) v Červené Vodě na Králíky.

Ve městě je cesta k muzeu značena. Více: www.boudamuseum.com/tvrz_hurka.php