Den kraje zabaví děti i jejich rodiče

Na celý den jsou totiž připraveny nejrůznější akce na Komenského náměstí, v budovách krajského úřadu, v pardubické knihovně i na zámku.

Nejen milovníci knih si tak mohou prohlédnout prostory krajské knihovny včetně nepřístupných památkově chráněných sklepů. Malé i větší děti odpoledne zabaví veřejné čtení a rodiče si zatím mohou třeba chvíli malovat a kreslit ve vedlejší výtvarné dílně.

Dobroty z regionu i horký čaj o páté

Soutěživé typy si přijdou na své na Komenského náměstí. I největší lenoch totiž může zažít náročný výšlap na Králický Sněžník. Autor nejvtipnější fotografie z imaginárního výstupu vyhraje knihu Příběhy fotografů z Pardubicka.

Soutěžit se bude i o kousek vedle. Stánkaři s regionálními potravinami budou totiž závodit o zájem návštěvníků. Gurmáni tak jistě ocení možnost si jejich výrobky nejen koupit, ale i ochutnat.

Odpolední klid pak nabídne čaj o páté s pardubickými radními v budově krajského úřadu. U šálku čaje se zájemci budou moci krajských radních zeptat na vše, co je zajímá. Vrcholem oslav Dnů kraje bude večerní ocenění osob, které se zasloužily o rozvoj Pardubického kraje. (kd)