Stránka Řádků důvěry se těší mimořádnému zájmu čtenářů. Do redakce chodí desítky dopisů. Proto mějte strpení, i váš příběh brzy zveřejníme.

Chtěla bych poznat hodného muže

Vážená redakce, doposud jsem nevěděla, že existuje tato stránka, která pomáhá lidem najít spřízněné duše. Náhodou se mi však výtisk těchto novin dostal do ruky, a tak bych chtěla i já zkusit trochu životního štěstí.

Letos oslavím 73 let, jsem rozvedená a bezdětná. Již 30 let žiji sama, z toho posledních 17 let v pečovatelském domě, kde mám byt o velikosti 1+1. Není to sice životní výhra, ale tehdy jsem neměla peníze na odkoupení svého bytu.

Nikoho nemám, jen tři synovce, dva z nich o mě nejeví zájem a třetí mě jednou měsíčně odveze do města, ale vždy si za to nechá zaplatit.

Ve svém životě jsem byla dvakrát vdaná, prvnímu muži jsem však utekla a toho druhého vyhodila pro jeho lásku k alkoholu.

Ráda bych touto cestou poznala muže dobré povahy, který neholduje alkoholu. Nejlépe s menším baráčkem, není to však podmínkou.

Jsem ze zemědělství a práce kolem baráčku, na zahrádce a starost okolo zvířat mi nedělá potíže. Od čtrnácti let jsem již pracovala a byla jsem po dlouhá léta dojičkou krav. Nyní bych to už nezvládala pro své zdravotní neduhy, ale ostatní zvládám stále sama a bez pečovatelky.

Těším se na upřímné odpovědi.

Čtenářka od Semil

(Pokud chcete reagovat na tento příspěvek, pište na adresu redakce uvedenou vpravo na této straně. Na obálku napište, komu odpovídáte a datum otištění příspěvku. Dopisy adresátům předáme.)

Nechci jen přežívat, ale žít

Vážená redakce, velice rád čtu vaše Řádky důvěry. Rád bych se vaším prostřednictvím seznámil s ženou, kterou mé řádky zaujmou.

Jmenuji se Zdeněk, jsem střední postavy, s výškou 170 cm, a je mi 38 let. Jsem narozen ve znamení Raka.

Mám veselou a klidnou povahu, jsem obyčejný upřímný chlap. Jsem rozvedený a z předchozího vztahu mám osmiletou dceru.

Mám rád všechno krásné, co k životu patří. Mám rád zvířata, toulky přírodou a hudbu. Rovněž mám rád děti a nezkazím žádnou legraci. Jsem pracovitý, rozumný muž se srdcem na dlani.

Hledám slečnu nebo paní pro trvalý vztah. Nechci jenom přežívat, ale doopravdy žít. Důležité je pro mě srdíčko na správném místě. Myslím si, že toho špatného už bylo dost a že si mě to štěstí konečně  také najde. Snad nechci od života tak moc.

Momentálně se však nacházím ve výkonu trestu, a tak hledám protějšek, kterému by to nevadilo. Můžeme si zatím dopisovat, a když budeš mít zájem, můžeme se třeba i setkat.

Byl bych rád, kdyby se mi ozvala žena bez předsudků ve věku od 30 do 45 let.

Na případné odpovědi se budu velice těšit.

Zdeněk z Hradce Králové

(Pokud chcete reagovat na tento příspěvek, pište na adresu redakce uvedenou vpravo na této straně. Na obálku napište, komu odpovídáte a datum otištění příspěvku. Dopisy adresátům předáme.)

Mám šanci 
na seznámení?

Vážená redakce, jsem pravidelným čtenářem vašich Řádků důvěry. Jsou zde mnohdy zajímavé příběhy, a proto jsem se rozhodl, že vám také napíšu a pokusím se tak seznámit s nějakou dívkou nebo ženou.

Jmenuji se Milan a je mi 26 let. Jsem upřímný, hodný a pracovitý kluk. Pocházím z jednoho malého městečka v Podkrkonoší.

Bohužel se momentálně nacházím ve výkonu trestu v délce 30 měsíců v Hradci Králové. Nejsem žádný vrah, násilník nebo pedofil. Pracuji zde jako kuchař a mezi mé zdejší koníčky patří akvaristika a především kulturistika, které věnuji veškerý volný čas.

Hledám slečnu nebo paní do třiceti let, prozatím k vzájemnému dopisování, díky kterému bychom se mohli blíže poznat.

Rád uvítám jakoukoliv odpověď a na všechny odpovědi velmi rád odepíšu.

S úctou Milan

(Pokud chcete reagovat na tento příspěvek, pište na adresu redakce uvedenou vpravo na této straně. Na obálku napište, komu odpovídáte a datum otištění příspěvku. Dopisy adresátům předáme.)

Milan a Mirek

Vážená redakce, dostaly se nám do rukou vaše noviny, jejichž obsahem byly i Řádky důvěry. I když jsme oba dva v současné době ve výkonu trestu, rozhodli jsme se zkusit štěstí. Oba dva zůstáváme po propuštění v regionu Náchoda a Trutnova.

Naše příběhy jsou si velmi podobné. Neustáli jsme rozvod a období po něm. Okolnosti a chybná rozhodnutí nás přivedly až na dno, a to do výkonu trestu. Náš konec zde se blíží a tím pádem se blíží i nový začátek na svobodě. Oba dva bychom byli rádi, aby náš další život nebyl o přežívání, ale o plnohodnotném a smysluplném žití se vším všudy.

Milan – je mi 35 let, jsem sportovní postavy, se zájmem o sport a procházky v přírodě. Po dvanácti letech jsem se rozvedl a zjišťuji, že samota je zlá a já nechci rozhodně zůstat sám. Proto bych se rád touto cestou seznámil s ženou bez předsudků mezi 30 a 40 lety.

Mirek – je mi 47 let. Děti mám již dospělé a plně samostatné. Mojí zálibou, či spíše vášní, je příroda jako celek. V roce 1990 se z mého koníčku – chovu akvarijních ryb, stalo i povolání. Postupně jsem k chovu přidal i jejich export a otevřel si prodejnu s chovatelskými potřebami. To vše jsem musel bohužel přerušit. Po svém propuštění nepřemýšlím nad jinou variantou, než jakou je návrat ke svému oboru. Co může být lepší, než mít práci jako zálibu? Něco, či spíše někdo, mi však po mém boku chybí. Třeba pomůže náhoda a já touto cestou najdu ženu, která nechce být na vše sama, byť si třeba chce zachovat svou samostatnost.

Závěrem bych chtěl zdůraznit, že nehledám žádný flirt. Byl jsem ženatý 20 let a vztah mezi mužem a ženou neumím brát jinak než vážně.

Pokud některou ze čtenářek tyto řádky oslovily, odpověď na ně nás potěší, ať již zrodí nový vztah či pouze přátelství.

Čtenáři od Trutnova

(Pokud chcete reagovat na tento příspěvek, pište na adresu redakce uvedenou vpravo na této straně. Na obálku napište, komu odpovídáte a datum otištění příspěvku. Dopisy adresátům předáme.)

Deník pomáhá
Potřebujete se „vypsat" z těžké životní situace? Toužíte nalézt přátele? Svěřte svůj příběh Deníku. Samozřejmostí je diskrétnost.

Chcete napsat do Řádků důvěry?
Do Řádků důvěry napište vlastní příběh, v němž se podělíte o své starosti, samotu, ale i radosti a úspěchy. Možná právě tak získáte nová přátelství. Své příspěvky s kontakty na vás (adresou a telefonním číslem) i odpovědi na zveřejněné příběhy posílejte na: Hradecký deník, Řádky důvěry, Kladská 17, 500 03 Hradec Králové, nebo na e-mailovou adresu G.Capouskova@vlp.cz.
Neuveřejňujeme anonymní příspěvky. V případě odpovědi uveďte vzadu na obálce, komu odpovídáte a datum otištěného příspěvku. Dopisy doručíme.