"Jel jsem po dálnici a přibližně na úrovni Dašic kousek od Pardubic směrem na Opatovice z pole vyběhl srnec. Asi deset metrů za ním běžel - alespoň podle mne - vlk. Evidentně srnce štval přes celé pole s obilím, jazyk mu visel z tlamy," napsal redakci Vít Ehler.

Vzhledem k tomu, že v tu chvíli řídil auto a šlo skutečně jen o krátký okamžik, nestačil pořídit fotografii nebo video.

"Chvíli jsem zvažoval, zda nejde o zaběhlého československého vlčáka, obojek vidět nebyl. Ocas měl hustě ochlupený, hrubý s dlouhou srstí. Byl hodně statný, ale podle mne to je vlk," dodal Ehler, který je přesvědčen o tom, že vlci hledají nová teritoria v Pardubickém kraji a budou se objevovat na různých místech.

Podezření na výskyt psovité šelmy, která by mohla být vlkem, není z poslední doby rozhodně první. Zvíře ve Vápenném Podolu na Chrudimsku vyfotil Tomáš Celunda, předseda tamního Mysliveckého spolku. U Dašic se tak potenicálně mohlo jednat o to samé zvíře. 

O setkání jsme psali zde:

Zvíře má ocas zakrytý trávou, podle něj by šlo jednoznačně zjistit, zda jde skutečně o vlka.
Nejen u Vápenného Podolu by pejskaři měli být ostražití. Byl tu asi spatřen vlk

Výskyt vlka byl již dříve potvrzen v Orlických horách a na sousední Vysočině. Nebylo by tedy nijak překvapivé, že by se právě odtud mohla šelma zatoulat na Chrudimsko nebo Pardubicko.

Jak se zachovat při setkání s vlkemJak se zachovat při setkání s vlkemZdroj: Královéhradecký kraj