V Pardubickém kraji hygienici tento týden zaznamenali více než 1880 nemocných na 100 tisíc obyvatel. Podle odborníků epidemie propuká, když počet nemocných přesáhne 1700 lidí na 100 tisíc obyvatel.

V Královéhradeckém kraji bylo tento týden 1694 pacientů s akutními respiračními infekcemi a chřipkou v přepočtu na 100 tisíc obyvatel. „Epidemiologickou situaci týkající se výskytu akutních respiračních infekcí a chřipky lze hodnotit jako období začínající plošné epidemie," upozornila mluvčí hradeckých krajských hygieniků Veronika Krejčí.
Největší nemocnost hygienici zaznamenali v okresech Chrudim, Ústí nad Orlicí, Jičín a Trutnov, nejméně nemocných je na Náchodsku.

Pro návštěvy se kvůli epidemii zatím uzavřely dvě nemocnice. Už dva týdny jsou návštěvy zakázány v chrudimské nemocnici, tento týden vyhlásila zákaz návštěv i hradecká Fakultní nemocnice. Od úterý platí pro jednotky intenzivní péče, a v částech interní hematologické, gerontometabolické a gastroenterologické kliniky. Od včerejška jej nemocniční hygienička rozšířila i na novorozenecké oddělení, část ortopedické a plicní kliniku.