Pro léto se tradičně připravuje šestnáctistránkové vydání, ve kterém zájemci najdou opět velké množství tipů na zajímavé výlety v Pardubickém kraji, ale i novinky pro nadcházející sezonu a výběr nevšedních kulturních, sportovních a společenských akcí.

V aktuálním čísle ale najdete i články o slavných osobnostech Pardubického kraje, jejichž odkaz si v tomto roce připomínáme.

Jde o legendu české kuchyně Magdalenu Dobromilu Rettigovou, která se narodila před 230 lety, a průkopníka české železniční dopravy Jana Pernera. Letos totiž uplyne přesně 200 let od jeho narození a zároveň 170 let od jeho tragické smrti.

Turistické noviny pro region východní Čechy jsou už v tuto chvíli k dispozici opět nejen v turistických informačních centrech v Pardubickém kraji, ve vybraných ubytovacích a stravovacích zařízeních, ale také na pokladnách mnoha turistických atraktivit.

K dostání budou také na vybraných kulturních akcích, jichž se bude v průběhu letní sezony účastnit i Destinační společnost Východní Čechy.
Jejich návštěvníci se tak mohou inspirovat k dalším výletům v regionu.

Aktuální náklad je 40.000 výtisků. Navíc, elektronická verze novin včetně galerie všech dosud vydaných čísel je dostupná na stránkách oficiálního turistického portálu Pardubického kraje – www.vychodnicechy.info.

Nudit se nebudete!

Úvodník do turistických novin, které byly v začátku svého vydávání spolufinancovány z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti NUTS II Severovýchod, napsal radní Pardubického kraje zodpovědný za cestovní ruch a velký cyklistický nadšenec René Živný.

Osobně čtenářům doporučil některé své oblíbené cyklistické trasy a terény. „Věřte mi, že ať už si vyberete pro svůj výlet kterékoliv místo v Pardubickém kraji, určitě nebudete litovat. Spoustu zajímavých tipů nejen pro cyklisty najdete i uvnitř nových letních turistických novin. Jsem přesvědčen, že v Pardubickém kraji se ani nadcházející léto nudit nebudete," dodal René Živný.

(pad)