Miloš Svoboda začínal v pronajaté starší truhlárně. Dnes má jeho firma velkou moderní truhlárnu a sklad, vlastní dopravu, výrobu.

„Truhlářská práce je kombinací klasické ruční práce a výroby na nejmodernějších strojích. Loňský rok byl pro nás přelomový. Získali jsme dotaci na stroje díky MAS Poličsko,“ uvedla Ivona Svobodová.

I v jejich firmě se vloni v březnu zastavila výroba a čekali, co koronakrize přinese. „Tři týdny od prvního uzavření republiky jsme neobdrželi jedinou objednávku a už jsme přemýšleli, kam budeme směřovat podnikání, nebo jestli vůbec tuto dobu přežijeme,“ vzpomínala Svobodová.

V Luži na Chrudimsku se lidé skládají na Báru, která zůstala po pádu z koně upoutána na invalidní vozík:

Bára, která zůstala po pádu z koně upoutána na invalidní vozík.
FOTO: Koniny pro Báru jsou zábavné a pomáhají. Přispěl i žokej Váňa

Naštěstí se stalo pár přívětivých věcí. Společnost Mediaheroes je zachránila pružnou reakcí v on-line prostředí a s jejich pomocí se firma více zviditelnila mezi zákazníky. Další velkou podporou byla pomoc od médií, a to i od vydavatelství Vltava Labe Media.

„V tuto dobu jsme od všech spolupracujících obdrželi nevídanou pomoc a my jsme neubrali v reklamách, ale naopak přidali, a tím jsme si zajistili přežití. Bez této pomoci bychom asi nepřežili nepříznivou dobu,“ dodala Svobodová. V únoru jejich firma oslavila deset let od založení.

(ik, vaf)