Městský atletický stadion v Pardubicích na Dukle o víkendu hostil krajský sokolský slet. Byl poslední přípravou před vrcholem letošního roku, kterým bude pro sokoly XVII. všesokolský slet, uskuteční se od 30. června do 5. července v Praze.

Krajský slet v Pardubicích nabídl dvoudenní program. V sobotu pořadatelé připravili pro rodiny sportovní aktivity i divadelní program. Neděle patřila od rána sokolské pouti. Předvedení sletových skladeb začalo ve 14 hodin.

Více cvičenců i diváků

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, pod jehož záštitou se slet konal, ocenil, že je na ploše ve srovnání se sletem před šesti lety více cvičenců a mnohem více zaplněné bylo i hlediště. „Možná i proto, že se minule slet vydařil, tak se přišlo podívat víc lidí, protože hromadné skladby vytvářející obrazce jsou prostě úžasné," řekl Martin Netolický.

Na závěr se na ploše sešli všichni cvičenci a za své vydařené představení si znovu vyslechli potlesk diváků. „Nedávno jsme viděli špičkový hokej, aktuálně se hraje špičkový fotbal a my jsme dnes viděli špičkový sport pro všechny. Dnes zvítězila radost z pohybu," uzavřel slet Jindřich Kalous, starosta z pořádající sokolské župy Východočeská-Pippichova.

Mohlo by vás zajímat: Hokejové Pardubice. Kolik stojí vychovat nového Jágra?

Malí hokejisté mají i přípravu na gladiátory | Video: Bohumil Roub