Voda zaplavila sklepy a domy, mimo jiné jeden ze sálů Kongresového centra Aldis v Hradci Králové. V Novém Bydžově byly pod vodou sklepy v celých ulicích. Postiženo bylo také Jičínsko a Trutnovsko, u Staré Paky na Jičínsku spadl strom na auto, dva lidé byli zraněni (na snímku). Asi k dvěma desítkám zásahů vyjížděli také hasiči v Pardubickém kraji, nejčastěji v oblasti Přelouče a Lázní Bohdaneč, kde odčerpávali vodu a odklízeli stromy. Několik desítek poruch zaznamenali energetici na rozvodech nízkého a 13 na rozvodech vysokého napětí.

Počasí vyhánělo diváky z hudebního festivalu Hrady CZ, který hostila Kunětická hora. Během vystoupení skupiny Mig 21 vedené Jiřím Macháčkem se amfiteátr pod hradem změnil v jednu velkou rozbahněnou řeku.

Strom v Pace zranil dva lidi

Rybník na dálnici D11 u Praskačky poblíž Hradce Králové, o deset kilometrů dál směrem na Prahu dokonce bahnem ze zříceného svahu zavalený jeden jízdní pruh. Ve Staré Pace na Jičínsku spadl strom na auto a zranil v něm dva lidi, v Novém Bydžově byly pod vodou sklepy v celých ulicích, vyplavený je i jeden ze sálů hradeckého kongresového centra Aldis, popadaly desítky stromů a stovky domácností se ocitly bez elektřiny.

To je jen krátký výčet škod, které napáchala prudká sobotní bouřka. Nejvíce postižené bylo okolí Hradce, Jičínsko, Královédvorsko a Přeloučsko.

Na zmiňované dálnici dokonce popadaly některé dopravní značky a bouřka vyřadila z provozu na několik hodin čtyři železniční tratě. Dvě hodiny stály vlaky kvůli stromům na trati dokonce i na hlavním železničním koridoru poblíž Přelouče. Padající větve zranily rovněž dva lidi na Svitavsku. Bez proudu zůstávalo několik desítek domácností ještě včera. Energetici totiž museli odložit opravu některých vedení, která byla místy nebezpečně zapletená, až na neděli.