Na základě kompletních údajů Krajské hygienické stanice Pardubického kraje byl přepočítán počet nákaz v jednotlivých okresech. Na Chrudimsku je jich 17, na Pardubicku 12, na Orlickoústecku také 12 a na Svitavsku 8.

Celkový počet karantén nařízených krajskými hygieniky je 169, celkový počet lidí indikovaných k testování je k dnešnímu ránu 559. Stovky dalších karantén ale mohou nařídit i další lékaři, mnozí zůstávají doma i z nařízení zaměstnavatelů

Jednoznačně nejpostiženější je nyní okres Chrudimsko. Za posledních 24 hodin zde bylo nově zjištěno šest nových nakažených. Ještě před týdnem zde nebyla diagnostikována, jako v jediném okrese kraje, žádná nákaza.

"V okrese Chrudim se to včera i dnes týkalo jedné skupinky, proto takový nárůst," uvedl ředitel pardubické krajské hygieny Antonín Vykydal.

Obrovský celostátní nárůst na dnešních 1775 případů je vedle rostoucí epidemie způsoben také stále masivnějším testováním. Včera bylo otestováno celorepublikově již 4000 lidí, zatímco v úterý 3000, na konci minulého týdne to bylo denně kolem 2000 a před deseti dny kolem tisícovky denně. Testovat se začalo 27. ledna s 20 pacienty, na počátku března, kdy se objevily v Česku první případy, jich bylo kolem 200 denně.

Podstatnější než počet "nových nakažených" je procento, u kolika lidí z nově testovaných byla diagnostikována nákaza. Toto procento se podle výpočtu Deníku pohybuje kolem 6,6 procent a sice roste (roste tedy i epidemie), ale velmi pomalu.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník

Města a obce po celém Pardubickém kraji dezinfikují zastávky, dětská hřiště a další frekventovaná místa. Pomáhají jim hasiči.
ON-LINE: Koronavirus v Pardubickém kraji